Lokal Seo

Foursquare Nedir? Foursquare Nasıl Konum Eklenir?

Foursquare 2009 yılında ABD’de kurulmuş olan konum tabanlı sosyal ağ sitesidir. Forsquare bulunduğunuz lokasyonu belirleyerek hangi mekanların ve kişilerin nerede olduklarını gösterir.

Foursquare uzun yıllardır popülerliğini koruyor. Foursquare app store ve Google play ve diğer mobil ağ platformları aracılığıyla mobil cihazlara yüklenmektedir. Kullanıcılar bulundukları mekanlarda konum bildirerek sosyal çevreleriyle paylaşmaktadır. Paylaşım yaptıkça puan ve rozetler kazanılır. Foursquare üç yıl öncesine kadar tek uygulama üzerinden check-in yapıp mekan tavsiyelerini de okuya biliyorken check-in yapılabilmesi için Swarm uygulamasına geçiş yapmıştır. Şu anda sadece gittiğimiz veya gideceğimiz mekanlarla ilgili tavsiyeler okuyoruz istersek biz de tavsiye notu bırakabiliyoruz.

Foursquare Nasıl Kullanılır?

Foursquare kullanması gayet kolay ve eğlenceli bir mobil uygulamadır. Foursquare uygulamasını indirip kayıt olduktan sonra girişte en çok tercih edilenler listesi göreceksiniz. Genellikle kahvaltı, kahve ve benzeri içerikler göreceksiniz tercih ettiğiniz konularda yorumları okuyabilir aklınızda gideceğiniz yer ile ilgili bir fikir oluşur. Örneğin sabah saatlerinde uygulamaya girdiğiniz de puanlamalara ve size yakın olan kahvaltı yapılabilecek mekanlar gözükecektir.

Foursquare uygulamasında arkadaşlarınızı takip edip check-in yaptıklarında sizlere de bildirim gelmektedir. Diğer yer bildirimi ve mekan yorumlarıyla ilgili olan uygulamalara kıyasla daha kolay ve eğlenebileceğiniz bir uygulamadır. Bazı mekanlarda check-in yaptıkça kazanılan puanlarla mayor olunur kullanıcılar mayor oldukları bazı mekanlarda bedava veya indirimli kahve ve yemek gibi fırsatlardan yararlanırlar. Mayor olmak için bulunduğunuz yere defalarca gitmiş olmanız sürekli olarak check-in yapıyor olmanız önemlidir. Mayor olunduğu durumlarda restoran incelenirken isminiz tüm kullanıcılarla paylaşılır. Foursquare kullanan kullanıcılara ayrıca gittiği restoranda belirli indirimler uygulanmakta.

Foursquare Neden Önemlidir?

Farklı bir ile seyahat ettiğimizde çoğu zaman nerede güzel veya uygun fiyata yemek yenir, kahve içilir bilmeyiz ve kötü tecrübeler edinip yüksek fiyatlar öderiz. Bu uygulamayı kullanmaya başlayan kişiler önceden yemek yenilecek, eğlenebileceği yerleri önceden keşfeder ve yorumlara göre güzel deneyimler keyifli vakitler yaşamamıza imkan sunan bir uygulamadır.

Foursquare uygulaması sayesinde sosyal çevremizi genişletebilir ve yeni arkadaşlıklar edinebiliriz. Günümüzde artık neredeyse herkes bir mekana gittiğinde check-in yaparak nerede olduğu bilgisini paylaşmakta. Eğer bir arkadaşınızda bulunduğunuz mekanda ise birbirinizden haberiniz oluyor. Eğer siz yeni arkadaşlıklara kapalıysanız bu uygulamanın sizler için önemli olan kısım restorantlar, kafeler ve eğlence yerleri ile alakalı yorumları okumanıza fırsat sunmaktadır. Konumuna bir türlü ulaşamadığınız mekanı Foursquare sayesinde görüntüleyerek geliştirilmiş harita veri tabanı ile rahatlıkla bulabiliriz.

Foursquare Nasıl Konum Eklerim?

Sizlere gitmiş olduğunuz yerde bildirim gelecektir orda olduğunuzu teyit eden etkileşime konumumu paylaş dediğinizde paylaşılmaktadır. Ayrıca isterseniz sadece arkadaşlarınızla paylaşabilir yada o mekanda bulunan kişilerle paylaşılır veya herkesle paylaşabilmektesiniz. Kullanımı kolay olan uygulamanın konum paylaşma seçeneği de oldukça kolaydır.

Konum Eklemek İçin : https://foursquare.com/add_venue

Sorularınızı Aşağıdan Yorum Yaparak Sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Çalanlar Hakkında Hukuki İşlem Yapılacaktır.
Kapalı