Lokal Seo

Whatsapp Konum Ekleme İçin En Detaylı Anlatım

İşletmeler için büyük önem arz eden whatsapp konumları, eklenmesi oldukça kolay ve geri dönüşü de oldukça büyüktür.

Hepimizin de bildiğimiz gibi, Whatsapp mesajlaşmak için kullandığımız bir uygulamadır ve her cep telefonu için mutlak bir zorunluluktur. Bunun doğrultusunda, Whatsapp ile ilgili 2017 verilerine göz atarken bu uygulamayı tüm dünyada 1.3 milyar kişi kullanıyor olduğunu görürüz. Bu müşterilerin % 70’i uygulamayı sürekli olarak kullanıyor ve günde 55 milyar mesaj gönderiyor. Rakamlara bir göz attığında, gerçekten şaşırtıcı. Bu nedenle, iş yeri sahiplerinin işlerinde bu uygulamayı kullanmaktan kaçınılması imkansızdır. Bu nedenle, Whatsapp şimdi “Whatsapp Business” uygulamasını kuruluşlar için işlerinizi olağanüstü bir şekilde kolaylaştıracak özellikleri ile yayına sundu. Bu bu iki uygulama ile beraber, bireysel ve iş bilgisini birbirinden ayırabilirsiniz.

Asıl konumuza bir kez daha dönersek müşterilerimizin haritalara kayıtları sırasında en çok sordukları  soru “Whatsapp’ta konum bilgisi gönderilirken kuruluşumun adı görünmüyor”. sorusudur.

Whatsapp da Konum Gönderme Neden Önemli?

Mesajlaşma yapmamızın yanı sıra, Whatsapp ayrıca mesaj gönderdiğimiz kişiye konum göndermemize de olanak sağlıyor. Gerçek şu ki, kullanıcılar bunu çok sayıda uygulama ile yapabilirken, şu anda mesajlaştıkları kişi ile Whatsapp aracılığıyla konum göndermeleri önemli ölçüde daha hızlı ve mantıklıdır. Bu sorunun kuruluşlar için önemi, çalışma ortamlarının konumunu müşterilerine herhangi bir yazma işlemi olmadan paylaşabilmeleridir. Whatsapp konum gönderme işlemi ile kuruluş sahipleri çalışma ortamlarını bulunmayı kolaylaştırabilir.

Whatsapp Konum Gönderiminde Firma İsminin Çıkması

Konum göndermenin kuruluşlar tarafından öneminden sonra, bir diğer önemli sorun da Whatsapp’ta konum gönderirken kuruluş adının gösterilmemesidir. Şirket adının gösterilmesi gerçekten müşteriler üzerinde kurumsal bir etki yaratıyor. konum gönderme işlemi sırasında, çevrenizdeki işletme adlarının özetini ekranda görebilir ve şu anda kendi işletmenizin adını göremediğinizi göreceksiniz, bu nedenle aklınıza gelecek ilk soru Whatsapp da konumumu gönderirken firma ismim çıkmıyor? konum gönderme sırasında sonuçlar arasında bir organizasyon adınız olması durumunda, üzerine dokunarak konumunuzu Whatsapp’ta kuruluş adınızla paylaşabilirsiniz.

Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Temel olarak, Whatsapp’ın kendi harita algoritması yoktur. Bu nedenle, Whatsapp konum ekleme diye herhangi bir şey yoktur. Bu nedenle, ilk olarak Whatsapp uygulamasından konum paylaşım menüsüne girdiğinizde, gösterilen kılavuz resminde Google logosunu göreceksiniz. Her durumda, Whatsapp Google’dan harita verilerini almaz. Bu konuyu Whatsapp temsilcileri yaptıkları basın açıklamalarında noktada, tek bir harita algoritmasından bilgi taşımadıklarını ve birkaç farklı harita algoritmasından yararlandıklarını ifade ettiler. Eş zamanlı olarak, bu onlar için stabil olmayan veriler kullandığını ve kullanılan harita algoritmasının yönetimlerin değişken olduğunu belirttiler.

Whatsapp Haritalara Kayıt İçin Önerimiz

Şans eseri haritalarda görünmek istemiyor ve işinize yatırım yapmak istiyorsanız, size önerimiz Google haritalar için kaydolmaktır. Ve bu ihtiyaçlarınızı kolaylıkla çözebilirsiniz Bu şekilde, işinize olması gerektiği gibi odaklanırken, kuruluşunuzun haritalarda en doğru şekilde yer aldığını bilirsiniz Yazımızın bu kısmına kadar gelmiş ve aynı fikirde isek bunu gerçekleştirmeye çok yakınsınız demektedir. Hemen Şimdi bize başvurarak, işletmenizi Whatsapp konumunuzu göndermek de dahil olmak üzere tüm harita algoritmalarına kaydedebilirsiniz.

Sorularınızı Aşağıdan Yorum Yaparak Sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Çalanlar Hakkında Hukuki İşlem Yapılacaktır.
Kapalı