Lokal Seo

Yandex Haritalara Konum Ekleme

Yandex haritalara yer ekleme işlemini sizlere olabildiğince pratik bir yol ile anlatmaya çalıştık.

Bugün her ne kadar birçoğumuz Google haritalara önem versek de Yandex haritalarını kullanan da milyonlarca insan bulunmaktadadır. Bu yüzden sadece Google, yandex haritalar ile kısıtlı kalmayıp birçok harita ve nagivasyon cihazlarına firmanızı eklemelisiniz.

Yandex Haritalara Konum Ekleme

Öncelikle yapmanız gereken https://yandex.com.tr/sprav/ bu adrese giriş yapmalısınız. Adrese girdikten sonra karşınıza kurum ekle butonu çıkacaktır. Buraya tıklayarak ilerlemeye devam etmelisiniz. Karşınıza çıkacak ilk soru müşterinin ulaşabileceği bir adres var mı buna Var seçeneğini işaretlemelisiniz. Daha sonra alt kısımda bulunan Kurum adı girin kısmına firmanızın adını girerek onun altına tam adresinizi yazıp harita işaretleyicinin doğru yerde olup olmadığını kontrol ediyorsunuz, eğer doğru yerde olduğunu düşünüyorsanız devam edebilirsiniz. Alt kısımda bulunan yere telefon numaranızı yazıp sağ tarafta çıkacak ekle butonuna basmalısınız. Bir alta gelip çalışma saatlerinizi doğru bir şekilde girip, bir altta ki faaliyet alanına sektörünüz ile ilgili en fazla 3 tane olacak şekilde kategori girebilirsiniz. Örnek sıhhi tesisatçılık yapıyorsanız, hem sıhhi tesisat hem de tadilata yakın kategorileri yazarak firmanızın daha ön planda olmasını sağlayabilirsiniz.

Onay Kodundan Sonra Yapılması Gerekenler

Yukarıda ki işlemleri yaptıktan ortalama 24 saat sonra artık işletmeniz Yandex tarafından onaylanacaktır ve taleplerim kısmında firmanızın yanında kod al ve kodu girin gibi butonlar göreceksiniz. Burada öncelikle kod al kısmına tıklıyoruz ve sms kısmını tercih ederek yazmış olduğumuz telefon numarasına sms gelmesini bekliyoruz. Sms geldikten sonra bu sefer diğer kodu girin butonuna basıyoruz ve buraya bize gelen sms kodunu girip onaylıyoruz. Onaylama işleminden sonra ortalama 6 ile 24 saat arasında panelimiz açılacaktır. Panel açıldıktan sonra sol kısımda bir çok düzenleme alanı bulunacaktır. Buraya girerek tüm bilgileri eksiksiz girmelisiniz.

Yandex Harita Yorumları Nasıl Alınır?

Yandex haritaların oylama sistemi Google haritalara göre biraz zorlayıcı bir şekilde dizayn edilmiştir. Öncelikle yapmanız gereken yandex haritalara ( https://yandex.com.tr/harita/ ) girip, firmanızı aratarak bulmalısınız. Bulduktan sonra en altta hatayı düzelt kısmı bulunmaktadır eğer bunu göremiyorsanız Kurum hakkında ayrıntılı bilgi linki olacaktır buna tıklayıp dediğimiz yere giriniz. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin en altında Yorum diye bir alan vardır, oraya firma hakkında yorumlarınızı yazarak gönder diyorsunuz. Bu yorumları panelde görmek gibi bir imkânımız şuan için bulunmuyor.

Güncelleme: Yandex haritaralar da yorumlar artık mobil uygulamadan yapılabilmektedir. Yukarıda ki işlem pasif olmuştur denemeyiniz.

Sorularınızı Aşağıdan Yorum Yaparak Sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İçerik Çalanlar Hakkında Hukuki İşlem Yapılacaktır.
Kapalı