Bölgesel Seo

Neden Bölgesel Seo

  • Müşterilerinize daha hızlı ulaşmanıza olanak sunmaktadır.
  • Direk hedef kitleniz ile irtibat kurup, gerçek potansiyel müşterilerinizi elde edebilirsiniz.
  • Marka bilinirliliği açısından etkisi oldukça yüksek olup, kısa süre de hafızalara girebilirsiniz.
  • İnsanların sizlerle etkileşimde olmasına sağlar ve bunu kolay bir hale getirebilirsiniz.
  • Müşterilerinizin olumlu olumsuz tepkimeleri daha rahat izleyebilir ve ona göre firmanızı check edebilirsiniz.
Yerel Seo Hizmetleri

Sizde arama motorlarında üst sıralar da yer almak istiyorsanız

HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Bölgesel Seo Nedir? Nasıl Yapılır?

Stratejik taktikler ile sizler de firmanızı Google de ilk sıraya çıkarabilirsiniz.

Bölgesel seo diye adlandırılan çalışma tekniği lokal ve yerel seo olarak da adlandırılmaktadır. Bu seo çalışmasının diğer çalışmalardan kendini ayıran noktası ise daha dar alana ve daha düşük bir kitleye hitap etmesidir. Genel seo çalışmalarında ağırlık anahtar kelime bazlı olurken, bölgesel seo da ise daha çok haritalar ve benzeri alanlar kullanılmaktadır. Bölgesel seo’nun bir çok avantajı bulunmaktadır. Bunların başında ise müşterilerinize daha hızlı hitap edebilir ve gerçek kitleyi hızlıca kendinize çekebilirsiniz. Size yakın bölgede çıkacağınız için müşteriler ile uzaktan irtibat kurmayıp, birebir kuracağınız irtibat ile geri dönüşümü daha iyi kavrayabilirsiniz.

Bölgesel seo da en önemli detaylardan birisi de müşterilerinize ne yaptıklarınızı ve neler yapabileceklerinizi en iyi şekilde yansıtabilmelisiniz. Bu konuda firmamız sizlere en iyi şekilde yönlendirmeler yaparak sanal ortam da markanızı daha iyi seviyeye getirme çalışmalarını da yapmaktadır. Bulunduğunuz bölge de sektörünüze hakim olmak istiyorsanız yapılacak en etkili çalışma yöntemlerinin başında lokal seo çalışmaları gelmektedir. Bu konuda uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere hızlı çözümler sunabileceğimize inanıyoruz.

Yapmış olduğumuz çalışmaların garantisi mevcuttur. Bizler bölgesel seo çalışmalarımıza başlamadan önce sizlere detaylı analiz ve sektörel bilgi vererek işe başlıyoruz ki buna göre de sizlere belirli bir zaman dilimi sunuyoruz. Kaliteli ve geri dönüşümü yüksek seo danışmanlığı için bizlerle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bölgesel seo hakkında yukarıda yüzeysel olarak anlatım yaptık en azından ne olduğunu ve ne işe yaradığını sanırım okuyan herkes anlamıştır. Peki, bölgesel seo nasıl yapılır, nasıl Google haritalar da ilk sıraya çıkılır bunu sizlere detaylı bir şekilde anlatalım.

Bölgesel Seo Ve Genel Seo Bağlantısı

Genel seo da yapılan uygulamaların bir çoğu aslında yerel seo çalışmalarında da geçerlidir birkaç farklı teknik sadece lokal seo’ya özgü bir şeydir. Önceliğimiz her zaman ki gibi site içi seo’dan başlamalıyız. Bunun için olabildiğince hızlı bir ve temiz kodlanmış bir tema veya script tercih etmelisiniz. Çünkü site hızı biliyorsunuz ki artık seo’yu etkileyen faktörlerin başında gelmektedir ve bizler bunun faydasını çokça gördük. Fakat sadece Google speed ve gtmetrix gibi sitelerin verilerine takılı kalmayın. Çünkü orada ki analizler daha çok kodsal olmaktadır. Fiziki olarak sitenize girişlere bakın farklı tarayıcılardan farklı kişilerin telefonlarından girerek ilk açılış hızlarına bakın, eğer yavaş açılma varsa 1 saniyenin üstünde ise bunu en aza indirmekle işe başlayabilirsiniz. Biz genellikle panelsiz html tasarımları tercih etmemizin en büyük sebebi de zaten site hızını bir defa optimize edip arkamıza bakmamaktadır. Wordpress gibi yapılarda ne kadar optimize yaparsanız yapın arka planda çalışan eklentiler ilerleyen dönemler de yine sorunlar çıkarmaya devam etmektedir.

Bölgesel Seo Teknikleri

  • Site alt kısmında schema kodlarına uygun bir şekilde şirket bilgilerinize yer verin. Bizler genellikle bu kodları oluşturmada bu adresi kullanmaktayız ve tavsiye ediyoruz. Tıklayınız
  • Sitenizin iletişim sayfasına eksiksiz olarak bilgilerinizi girin ve mümkün mertebe Google harita kodunu iletişim sayfasına yerleştiriniz.
  • Olabildiğince hizmet verdiğiniz konumlar için birer sayfa oluşturmaya çalışın ama burada spam yapmamaya gayret gösteriniz. İzmir Torbalı da hizmet veriyorsanız, Karabağlar içinde özel bir sayfa oluşturup burada ki insanlara da hizmet verdiğinizi ve hangi hizmetleri verdiğinizi dile getirebilirsiniz. Ama her verdiğiniz hizmetle ve o ilçeye ait başlık açarak yapmayın buna gerek yok.

Karabağlar Seo Uzmanı gibi. Bunun yerine tek Karabağlar başlığı ile tüm hizmetlerinizi sıralayan bir sayfa açınız.

  • Firma rehberlerine kayıt olun. Sizlere daha önce firma rehberi listesi adlı konumuz da bu konuya değinmiştik. Yukarıda ki linke tıklayarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Firma rehberlerinde özellikle kendi ilinizde bulunan rehberleri tercih ederseniz daha sağlıklı olacaktır. İzmir firma rehberi diye de aratabilirsiniz, firma rehberi yazıp konumunuzu İzmir olarak seçebilirsiniz. Burada çokça uzun anlatmaya gerek yok, o linke girip detayları inceleyip işlem yaparsanız daha verimli olacaktır.
  • Tanıtım yazısı alacağınızı tahmin ederek belirtmek isterim ki özellikle sizlere yakın lokasyonlu sitelerden tanıtım almanız gerçekten işe yarayacak bir çalışma stratejisidir.

Haritaların Optimizasyonu

Bölgesel seo da site içi ve dışı çalışmaların yanı sıra haritalar içinde özellikle optimizasyon yapılmalıdır. Daha önceki Google haritalarda ilk sırada çıkmak adlı makalemizde haritanızı nasıl optimizasyon yapacağınızı anlatmıştık, konumuzu inceleyerek detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Lokal Dizinlere Kayıt İşlemi

Unutmamalı ki haritalar sadece Google ve yandex’ten ibaret olmadığı gibi firma rehberi tarzı dizin siteleri de yukarıda saydıklarımızdan ibaret değildir. Şimdi size vereceğimiz liste de özellikle Türkiye’ye üyeliği açık sitelere girip firmanızı eklemenizi ve bunlara muhakkak konumlarını doğru şekilde girmenizi tavsiye ediyoruz. Bu listeler uluslararası değeri yüksek olan ve arama motorlarının ciddiye aldığı listelerdir.

Bölgesel seo hakkında şimdilik sizler için verebileceğimiz bilgiler bu kadar. Daha fazla bilgi için blog kısmından diğer makalelerimizi okursanız, daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

0 (551) 185 6739

Çalışma Saatleri : 06:00- 23:30

info@eyupoglumedya.com

Mail Yolu İle Bizlere 7/24 Ulaşabilirsiniz.

Torbalı/İzmir

Ertuğrul Mahallesi, 3066. Sk. No:10/D