Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya'nın Avantajları

  • Hedef kitlenize daha hızlı ulaşabilirsiniz,
  • Diğer reklam türlerine göre maliyeti düşüktür, seçenekleri çoktur,
  • Marka bilinci oluşturarak, markanızı popüler hale getirebilirsiniz,
  • Direk müşterileriniz ile etkileşim halinde olup, hızlı ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz,
  • Geniş ve kalıcı bir müşteri kitlesi oluşturarak, daimi satışlar yapabilirsiniz,
  • Müşteri potansiyeli olabilecek insanlara daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.
Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal Ağlarda Markanızı En İyi Seviyeye Getirmek İçin

HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

Sosyal Medya Danışmanlığı Hakkında

Yazılanları dikkatle okumak sizlere çok şey kazandıracaktır.

Bugün teknolojinin daha ileri seviye de olması ve bu teknolojiyi her kesimden insanın rahatlıkla kullanabilmesi sebebiyle artık birçok işlem ve ihtiyaç dijital ortama taşınmış bir hale geldi. İnsanlar bugün alacakları en ufak bir üründe bile sosyal medyanın etkisinde kalabiliyor ve kararlarını buna göre şekillendiriyor. Bu durum özellikle firmaların birçok işlemini daha kolay hale getirmektedir. Bundan 10 yıl öncesine kadar birçok firma kendi markasını tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak için daha çok katalog çalışması yapıp, müşteri ziyaretlerine giderdi. Bu durum ise maddi olarak oldukça yüksek bir rakama tekabül ediyor hem de işletmelerin zamanının büyük bir kısmını alıyordu. Şuan ise özellikle facebook reklam çalışmaları ile istedikleri hedef kitleye daha hızlı ve daha fazlasına kolaylıkla ulaşabiliyor. Bu yüzden günümüzde artık tüm işletmeler, markasını hızlı bir şekilde dijital ortama taşımak zorunda ve kendileri üstesinden gelemezlerse bile bir sosyal medya danışmanı ile markalarını bu ortamda en iyi şekilde tanıtmak zorundadır. Bu firmaların ayakta kalabilmesi ve daha iyi bir konuma erişebilmesi için artık olmazsa olmazlardandır.

Fakat şunu da belirtmek isteriz ki sosyal medya ne kadar firmalara olumlu birçok katkı sağlasa da olumsuz tarafları da olmaktadır. Çünkü bu ortam da firmanızı en iyi şekilde temsil edemezseniz ve sizler hakkında yapılan yorumların takibini el altına alamazsanız bu sizler için büyük bir itibar kaybı olmaktadır. Bugün sosyal medya da yapılan ufak bir karalama sebebi ile birçok firma işlerinin zayıflamasına sebebiyet verdi. Burada bu durumu ele alabilecek ve idare edebilecek kapasitede elemana/elemanlara ihtiyacınız olmaktadır. Sosyal medya danışmanlığı hizmetinin de asıl gayesi budur. Firmanızın gelişmesini sağlarken, firmanız hakkında oluşan olumsuz durumlara da müdahil olup krizi fırsata çevirmelidir. Bu oldukça uzmanlık ve deneyim isteyen bir konudur.

Ayrıca sosyal medya sadece resim ve video paylaşımından ibaret olmayıp, markanızı ve ürünlerinizi sergileyeceğiniz muazzam bir ortamdır. Bugün Türkiye’den Avrupa da ki müşteri kitlenize ulaşmanız için en etkili yöntemlerden biri olan sosyal medya reklamcılığı ile oluşturulmuş reklam stratejileri müşterilerinizin sizi daha iyi tanımasına ve sizlere daha hızlı ulaşabilmesine yardımcı olmaktadır.

Ayrıca şunu da unutmamalı ki sosyal medya alanları dediğimiz sadece Facebook,Twitter ve Instagram gibi siteler ile kısıtlı değildir. Bugün Rusya ağırlıklı bir ihracat ağınız mevcut ise Rus halkına özgü bazı sosyal platformlar vardır, ne kadar diğerlerini kullansalar da kendilerine ait sosyal medyaları da özenle ve sıklıkla kullanmaktadır, bunların başında ok.ru gibi siteler gelmektedir. Bu yüzden öncelikle şirketinizin hizmet ağını belirleyip, buradan yola çıkarak hedef kitlenizin bulunduğu alanları aktif olarak kullanarak kendiniz ve firmanız hakkında bilgileri onlara lanse etmelisiniz.

Patronlar Linkedin de

Bugün birçok işletme sahibinin belki de tüm sosyal ağları mevcuttu ama baktığınız zaman özellikle büyük işletme sahipleri aktif olarak sadece linkedin hesaplarını kullanmaktadır. Linkedin diğer sosyal medya hesaplarına göre biraz daha kurumsal alana hizmet etmekte ve her kitleden insanın olmaması sebebi ile ulaşabilirlilik daha kolay olmaktadır. Bu platform da müşteri kitlenizi daha hızlı tanıyabilir ve bunlarla iletişime geçerek ürün ve üretimleriniz hakkında bilgi vererek, müşteri kazanımı sağlayabilirsiniz.

Herkes Sosyal Medya Danışmanı Değildir

Her sektör de olduğu gibi sosyal medya danışmanlığı alanın da aktif olarak bu sektörde olmayan ama birkaç sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan kişiler sosyal medya danışmanlığı ile sosyal ağ kullanımı birbirine karıştırmaktadır. Sosyal medya danışmanı, danışmanlık yaptığı firmaların marka değerini korumasını, firmanın asıl hedef kitlesini belirleme yollarını ve bunlara ulaşmanın en etkili yöntemleri çok iyi derecede bilmektedir. Yani sosyal medya danışmanı bir nevi pazarlama sektörünü de iyi bilen bunu sanal ortama taşıyan kişidir. Bu yüzden markanıza değer veriyorsanız, bunu bu işi bilen kişiler ile yapmak hem sizi maddi hem de manevi olarak zora sokmayacaktır.

Görseller İle İlgi Çekin

Her ne kadar sosyal medya kalabalığının bizlere avantajı olsa da dezavantajı da muhakkak olacaktır. Bugün her bireyin yüzlerce arkadaşı olabiliyor bu arkadaşlarının paylaşımları ve diğer reklamların görsellerinden sıyrılıp sizleri fark etmeleri oldukça güç olabiliyor. Bu yüzden reklam görsellerinde oldukça ilgi çekici ve merak uyandırıcı olmalısınız. Müşteri kitleniz sizin reklamı gördüğünde benim alanım bu demeli ve sitenizi ziyarette bulunmalıdır. Bu görselleri ancak konusunda uzman grafiker birisi ile çözülmeyebilirsiniz.

Eyüpoğlu Medya Sosyal Medya Danışmanlığı

Konu bütünlüğüne baktığınız da sosyal medya danışmanının sadece sosyal ağları aktif olarak kullanmasının yeterli olmayacağını, seo, dijital reklam, pr çalışması, grafik tasarım uzmanı gibi özelliklerinde bünyesinde barındırılması gerektiğini çok net olarak anlayacaksınız. İşte bu hususta bunları tek çatı altında karşılayabileceğiniz potansiyelde olan Eyüpoğlu medya sosyal medya danışmanlığı adına sizlere yüksek geri dönüşümlü müşteri imkânı garantisini sunmaktadır. Bizimle iletişime geçerek çalışmalarımızın detayları ve fiyatlandırması hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz.

0 (551) 185 6739

Çalışma Saatleri : 06:00- 23:30

info@eyupoglumedya.com

Mail Yolu İle Bizlere 7/24 Ulaşabilirsiniz.

Torbalı/İzmir

Ertuğrul Mahallesi, 3066. Sk. No:10/D